Трейл орієнтування (ТРО)

Trail-O logo

Міжнародна назва – Trail Orienteering (TrailO, також PreO, стара назва – «орієнтування по стежках») – вид орієнтування, що полягає в точній інтерпретації ситуації на місцевості за допомогою карти. Учасники за контрольний час долають (зазвичай в заданій послідовності) дистанцію, що складається з пунктів, на кожному з яких в межах видимості розташовуються кілька призм (прапорів). Учасники повинні визначити і зафіксувати, яка з цих призм (прапорів) на місцевості відповідає точці позначеній на карті і заданій легендою (можливо і ніяка). При цьому на карті можуть бути навмисно упущені деякі наявні на місцевості орієнтири.
Рух учасників допускається тільки по дозволеним стежкам (доріжкам) або по маркованих ділянкам місцевості. Спортсмен може за своїм вибором стартувати або пішки (бігом), або на велосипеді, або на одномісному візку, що приводиться в рух руками або електромотором. Час проходження дистанції в не береться до уваги, результат визначається за кількістю правильних відповідей. На деяких контрольних пунктах, що звуться «Тайм-КП» додатково фіксується час прийняття рішення, але і в такому випадку час пересування між контрольними пунктами не враховується.
Чемпіонати світу з точного орієнтування (World Trail Orienteering Championships – WTOC) проводяться з 2004 року. Змагання спочатку проводяться на класичній дистанції (раніше «TrailO», тепер «PreO»). З 2013 року в програму Чемпіонату світу включена дисципліна «Спринт» ( «Темп»). Спринт складається виключно з «Тайм-КП». З 2016 року командні змагання замінені на змагання «Трейл-О естафета» (TrailO Relay)