Орієнтування рогейн (СОР)

Rogaining logo

Рогейн – командний вид спорту, що поєднує в собі стратегію і тактику, навігацію на пересіченій місцевості, а також фізичну витривалість. Мета команд в змаганнях з рогейну полягає в наборі за встановлений час максимальної суми очок, що надаються за відвідування контрольних пунктів, встановлених на місцевості і позначених у карті змагань. До старту змагань командам дається певний час для планування свого маршруту на місцевості і порядку відвідування контрольних пунктів.

Традиційна тривалість змагань з рогейну – 24 години, але проводяться і більш короткі змагання тривалістю від 3 до 12 годин.
Контрольні пункти в змаганнях з рогейну мають різну вартість, виражену в балах, в залежності від їх віддаленості від старту і навігаційної складності їх взяття. Проходити контрольні пункти можна в довільному порядку. Як правило, взяти всі контрольні пункти за встановлений час змагань неможливо.
Склад команд на змаганнях з рогейну від двох до п’яти учасників. Команди можуть пересуватися виключно способом визначеному форматом змагань: пішки (ходьба і біг), на велосипеді, на лижах тощо.