НОВИНИ СТК

ISSprOM 2019 та Шкільні знаки

ISSprOM 2019


IOF приділяє значну увагу розвитку спринтерського орієнтування. Тому у квітні було схвалене значне оновлення до спринтерських умовних знаків. Це оновлення покликане узгодити назви та вигляд знаків для міста і лісу, зробити карти більш розбірливим, а також дає картографам кращі інструменти для зображення типових для міста елементів, таких як багаторівневі структури, наприклад.

Сьогодні ми раді представити вам повний український переклад цього документу.

Отримати ISSprOM 2019_ukr

Нагадаю, що застосування цієї системи умовних знаків стає обов'язковим для всіх організаторів офіційних спринтерських стартів IOF з початку 2020 року.

Умовні знаки для орієнтування в школах


Навчати дітей орієнтуванню прямо на шкільному подвір'ї це просто і весело! IOF іде на зустріч цій чудовій ініціативі та випускає розширення до ISSprOM, яке робить карти шкіл більш привабливими, розбірливими, подібними одна до одної, а також спрощує перехід дітей до роботи з "дорослими" спринтерськими картами.

Ми переклали і це розширення також.

Умовні знаки для орієнтування в школах

Матеріали для картографів


Опис це добре, але де взяти самі знаки?

Неофіційні реалізації ISSprOM 2019 та ISOM 2017-2 для OCAD 12 з англійським описом можна отримати з ресурсів Австралійської федерації спортивного орієнтування - завантажити.
Офіційні реалізації включені в актуальні версії OCAD. Всі знаки коректно працюють починаючи з OCAD 12.3. Для старіших версій можливе некоректне відображення деяких знаків, зокрема знаків з випадково розподіленими точками, таких як нерівний ґрунт.

ISSprOM 2019 для OpenOrienteering Mapper імовірно буде включено в версію 0.9.1. Тестову реалізацію можна отримати вже сьогодні з сторінки на github. Для того щоб завантажити файл клацніть правою кнопкою миші по кнопці "Raw" праворуч і виберіть "Зберегти як..."

Як отримати друковані зразки IOF PrintTech

IOF PrintTech – проект, що має за мету покращення якості відтворення спортивних карт наявними засобами через глибоке розуміння особливостей технології друку.

19 червня IOF MC випустила велике оновлення проекту - PrintTech 2019. Центральним елементом у ньому є тестовий лист. Тестовий лист дозволить вам виявити недоліки у роботі друкарської техніки щоб запобігти дефектам тиражу, а також тонко налаштувати відтворення кольорів, навіть якщо друкарська техніка для вас недоступна (наприклад перебуває у друкарні).

Тестовий лист розповсюджується у трьох видах - файл OCAD 11 (завантажити), офсетний друкований зразок та цифровий друкований зразок. Для застосування необхідні усі три види. Як саме це працює ви можете дізнатися з Інструкції використання тестових листів IOF PrintTech.

Ми маємо обмежену кількість друкованих зразків тестових листів і хочемо щоб їх отримали ті, хто дійсно зможе і захоче їх використати. Тому друковані зразки в першу чергу отримають голови відокремлених підрозділів ФСО, а також організатори змагань календарного плану, кому по якимось причинам не зручно працювати зі зразком, що надійшов до Голови ВП.

Друковані зразки можуть бути надіслані Новою поштою за рахунок отримувача, а кияни та гості столиці зможуть отримати їх із рук в руки.

Для того щоб замовити друковані зразки тестових листів IOF PrintTech заповніть форму нижче

Замовити друковані зразки

Переклад ISOM 2017-2

У лютому 2019 оновлення до ISOM 2017 було схвалено усіма інстанціями зі сторони IOF. Новий документ отримав скорочену назву ISOM 2017-2 і був випущений кілька тижнів назад. Завантажити його можна з відповідної сторінки сайту IOF (англ.).

Технічний комітет Федерації спортивного орієнтування України підготував та затвердив переклад нового стандарту - Міжнародні вимлги до спортивних карт. Переклад буде розповсюджуватись під скороченою назвою ISOM 2017-2_ukr. Дякуємо усім хто долучився до створення документу.

Завантажити ISOM 2017-2_ukr (pdf)

 

Основні зміни відносно ISOM 2017:

 • Видалено розділ про визначення кольорів та рекомендовані технології друку. Замісь нього додано посилання на Доповнення 1 до ISOM 2017 – Друк CMYK та визначення кольорів.
 • Дозволяється розривати горизонталі на знаку 107 (Промоїна). Мінімальну довжину цього знаку зменшено до 1.15 мм (проекція 17 м).
 • Товщину знаку 202 (Скеля) збільшено з 0,2 мм до 0,25 мм. Краї скелі мінімальної довжини тепер обов’язково мають бути скругленими.
 • Знак 206 (Гігантський камінь) тепер має назву Гігантський камінь чи скельний стовп. Додається роз’яснення що біле поле в середині знаку не є обов’язковим.
 • Мінімальну довжину знаку 215 (Траншея) зменшено до 1 мм (проекція 15 м)
 • Знак 311 (Криниця фонтан чи резервуар з водою) тепер можна повертати, щоб показати орієнтацію об’єкта.
 • Видалено знак 411 (Непрохідна рослинність). Щільність зеленого кольору для інших знаків рослинності збільшено до 30% і 60%.
 • Знаки 417 (Окреме велике дерево) і 419 (Особливий об'єкт рослинності)  укомплектовано білим фоном, розміром 0,1 мм, що має зробити їх більш помітним на жовтому чи зеленому тлі.
 • Додано знак 532 (Сходи).
 • Для знаків 508 (Вузький прохід чи просіка крізь місцевість) зменшено мінімальну довжину з 4,25 мм до 3,25 мм (проекція 48 м).
 • Зменшено мінімальну довжину для знаку 513 (Мур) з 2 мм до 1,4 мм (проекція 21 м).
 • Скасовано вимогу щодо того що знак 520 (Територія з обмеженим доступом ) (Оливка – прим. пер.) має бути обмежена іншим лінійним знаком. Якщо край такої території не чіткий, то він може обриватися на карті без підкреслення іншим знаком.
 • Знаки 530 (Особливий штучний об’єкт – кільце) та 531 (Особливий штучний об’єкт – хрест) мають бути описані в оформленні карти.

email розсилка Технічного коміету

Технічний комітет Федерації спортивного орієнтування України запускає email розсилку. Підписатися на розсилку можна за цим посиланням - http://eepurl.com/gnZHZf
У перших двох хвилях розсилки очікуйте на інструкції як отримати друковані зразки проекту PrintTech (детальніше про PrintTech) та матеріали з семінару. Також планується розсилати повідомлення про всі напрацювання ТК, анонсувати початки робіт і таке інше. Більшість матеріалів розсилки будуть дублюватися у цьому розділі сайту та в профільних групах соц.мереж - просто оберіть спосіб у який вам буде зручно їх отримувати.


Підписатися на розсилку ТК ФСОУ

Затверджено нову редакцію перекладу "Легенд контрольних пунктів - 2018"

4-го квітня Технічний комітет ФСОУ затвердив оновлену редакцію перекладу документу IOF Control Descriptions 2018 - Легенди контрольних пунктів 2018.

Завантажити Легенди контрольних пунктів 2018