НОВИНИ СТК

Як отримати друковані зразки IOF PrintTech

IOF PrintTech – проект, що має за мету покращення якості відтворення спортивних карт наявними засобами через глибоке розуміння особливостей технології друку.

19 червня IOF MC випустила велике оновлення проекту - PrintTech 2019. Центральним елементом у ньому є тестовий лист. Тестовий лист дозволить вам виявити недоліки у роботі друкарської техніки щоб запобігти дефектам тиражу, а також тонко налаштувати відтворення кольорів, навіть якщо друкарська техніка для вас недоступна (наприклад перебуває у друкарні).

Тестовий лист розповсюджується у трьох видах - файл OCAD 11 (завантажити), офсетний друкований зразок та цифровий друкований зразок. Для застосування необхідні усі три види. Як саме це працює ви можете дізнатися з Інструкції використання тестових листів IOF PrintTech.

Ми маємо обмежену кількість друкованих зразків тестових листів і хочемо щоб їх отримали ті, хто дійсно зможе і захоче їх використати. Тому друковані зразки в першу чергу отримають голови відокремлених підрозділів ФСО, а також організатори змагань календарного плану, кому по якимось причинам не зручно працювати зі зразком, що надійшов до Голови ВП.

Друковані зразки можуть бути надіслані Новою поштою за рахунок отримувача, а кияни та гості столиці зможуть отримати їх із рук в руки.

Для того щоб замовити друковані зразки тестових листів IOF PrintTech заповніть форму нижче

Замовити друковані зразки

email розсилка Технічного коміету

Технічний комітет Федерації спортивного орієнтування України запускає email розсилку. Підписатися на розсилку можна за цим посиланням - http://eepurl.com/gnZHZf
У перших двох хвилях розсилки очікуйте на інструкції як отримати друковані зразки проекту PrintTech (детальніше про PrintTech) та матеріали з семінару. Також планується розсилати повідомлення про всі напрацювання ТК, анонсувати початки робіт і таке інше. Більшість матеріалів розсилки будуть дублюватися у цьому розділі сайту та в профільних групах соц.мереж - просто оберіть спосіб у який вам буде зручно їх отримувати.


Підписатися на розсилку ТК ФСОУ

Затверджено нову редакцію перекладу "Легенд контрольних пунктів - 2018"

4-го квітня Технічний комітет ФСОУ затвердив оновлену редакцію перекладу документу IOF Control Descriptions 2018 - Легенди контрольних пунктів 2018.

Завантажити Легенди контрольних пунктів 2018

Переклад ISOM 2017-2

У лютому 2019 оновлення до ISOM 2017 було схвалено усіма інстанціями зі сторони IOF. Новий документ отримав скорочену назву ISOM 2017-2 і був випущений кілька тижнів назад. Завантажити його можна з відповідної сторінки сайту IOF (англ.).

Технічний комітет Федерації спортивного орієнтування України підготував та затвердив переклад нового стандарту - Міжнародні вимлги до спортивних карт. Переклад буде розповсюджуватись під скороченою назвою ISOM 2017-2_ukr. Дякуємо усім хто долучився до створення документу.

Завантажити ISOM 2017-2_ukr (pdf)

 

Основні зміни відносно ISOM 2017:

 • Видалено розділ про визначення кольорів та рекомендовані технології друку. Замісь нього додано посилання на Доповнення 1 до ISOM 2017 – Друк CMYK та визначення кольорів.
 • Дозволяється розривати горизонталі на знаку 107 (Промоїна). Мінімальну довжину цього знаку зменшено до 1.15 мм (проекція 17 м).
 • Товщину знаку 202 (Скеля) збільшено з 0,2 мм до 0,25 мм. Краї скелі мінімальної довжини тепер обов’язково мають бути скругленими.
 • Знак 206 (Гігантський камінь) тепер має назву Гігантський камінь чи скельний стовп. Додається роз’яснення що біле поле в середині знаку не є обов’язковим.
 • Мінімальну довжину знаку 215 (Траншея) зменшено до 1 мм (проекція 15 м)
 • Знак 311 (Криниця фонтан чи резервуар з водою) тепер можна повертати, щоб показати орієнтацію об’єкта.
 • Видалено знак 411 (Непрохідна рослинність). Щільність зеленого кольору для інших знаків рослинності збільшено до 30% і 60%.
 • Знаки 417 (Окреме велике дерево) і 419 (Особливий об'єкт рослинності)  укомплектовано білим фоном, розміром 0,1 мм, що має зробити їх більш помітним на жовтому чи зеленому тлі.
 • Додано знак 532 (Сходи).
 • Для знаків 508 (Вузький прохід чи просіка крізь місцевість) зменшено мінімальну довжину з 4,25 мм до 3,25 мм (проекція 48 м).
 • Зменшено мінімальну довжину для знаку 513 (Мур) з 2 мм до 1,4 мм (проекція 21 м).
 • Скасовано вимогу щодо того що знак 520 (Територія з обмеженим доступом ) (Оливка – прим. пер.) має бути обмежена іншим лінійним знаком. Якщо край такої території не чіткий, то він може обриватися на карті без підкреслення іншим знаком.
 • Знаки 530 (Особливий штучний об’єкт – кільце) та 531 (Особливий штучний об’єкт – хрест) мають бути описані в оформленні карти.